HYNEXPORT je rodinnou firmou s více jak stoletou tradicí. Založil ji na sklonku 19. stol. slánský rodák p. Václav Kerhart, nadšenec technického pokroku, který kromě gramofonů, el. pianin, šicích strojů uvedl na místní trh právě tehdy velmi módní velocipédy. Zajímavostí je, že ve "Sportovním závodě Václav Kerharta" dostal svůj první výuční list i pozdější zakladatel světově proslulé značky Laurin a Klement, pan Václav Klement. Silná firma úspěšně překonala hospodářskou krizi 30. let, leč nešťastným událostem února 1948 již prosperující obchod čelit nemohl.

Po více jak čtyřicetileté "přestávce" se vnuk zakladatele, p. Jaroslav Kulich, rozhodl oprášit zapomenuté dobré jméno firmy a roku 1992 si pod názvem Kulich-sport otevřel malý obchod se sportovními potřebami. Původně opravna, poté prodejna jízdních kol se v průběhu 90. let dvakrát přestěhovala za účelem získání větší prodejní plochy. Sortiment se rozrostl i o vybavení pro zimní sporty, potřeby pro turistiku a camping, fitness, půjčovnu kol a lyží ad. Od r. 2005 sídlí obchod na stávající adrese v Třebízského ulici čp. 965. Roku 2003 si zeť Jaroslava Kulicha, p.Václav Hynek otevřel pod názvem HYNEXPORT provozovnu o prodejní ploše 110 m2 v Lounech a podnikal paralelně s aktivitami slánské firmy.

O dva roky později se logo HYNEXPORTu přesouvá i nad slánskou prodejnu, a ta již pod vedením         p. Hynka prochází rekonstrukcí. Od této doby se snažíme rozšiřovat pro Vás v souladu s nejmodernějšími trendy nabídku sortimentu, zvyšovat kvalitu a rozsah služeb a v neposlední řadě i stále vylepšovat estetický vzhled prodejny. Přijďte se přesvědčit, prohlédnout si nabídku zboží na 250 m2 prodejní plochy, využít služeb servisu či půjčovny.